WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „ŚPIEWAM MOJEJ OJCZYŹNIE”

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

„ŚPIEWAM MOJEJ OJCZYŹNIE”

2 listopada 2023 r. odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół z Gminy Rokietnica. Celem konkursu jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej przez dzieci, młodzież i dorosłych oraz pogłębianie miłości do Ojczyzny szczególnie u młodego pokolenia Polaków.

Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 8 uczniów z klas II-VIII.

Wyniki konkursu w kategorii:

- II - klasy I-III: wyróżnienie zdobyli Chłopcy z trzeciej klasy – Alan Strzelec i Piotr Lonc

- III – klasy IV-VI soliści: II miejsce zdobył Mikołaj Homenda-Sobek

- III – instrumenty: I miejsce Mikołaj Homenda-Sobek

- IV – klasy VII-VIII soliści: III miejsce zdobył Przemysław Rogała

-IV – Duety: III miejsce zdobyły Dziewczyny z ósmej – Katarzyna Strzelec i Julia Pankiewicz

- V – Mieszana: I miejsce zdobyły Siostry – Zuzanna Pelc i Lena Pelc

Dziękujemy również za udział i piękne wykonanie piosenki „Rozkwitały pąki białych róż” p. Grażynie Rogała, która zgłosiła się i zaśpiewała w kategorii Dorośli.

Wszyscy laureaci konkursu zaprezentują się jeszcze raz podczas koncertu, który odbędzie się 12 listopada o godz. 17 w Hali Sportowej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rokietnicy Woli.

Dziękujemy za udział i Gratulujemy naszym uczniom sukcesu.

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „ŚPIEWAM MOJEJ OJCZYŹNIE”