WSPOMNIENIE O KRÓLOWEJ JADWIDZE – WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU

" Cicha, skromna, Polska Królowa,
młoda i piękna,
ale najbardziej dobra.
Za mało jest takich serc jak jej,
- i tam wysoko i tu na dole w Narodzie " .

18 lutego 1374 r. urodziła się Jadwiga Andegaweńska, która została ukoronowana na króla Polski, a po śmierci została ogłoszona świętą. Nasza szkoła wybrała ją na patronkę do naśladowania. W rocznicę jej narodzin, co roku przypominamy o jej dobroci i zasługach dla naszego kraju. W tym roku szkolnym z tej okazji została przygotowana gazetka na holu szkoły oraz 19 lutego 2024 r. został przeprowadzony konkurs z wiedzy o Patronce szkoły.

Do konkursu zgłosiło się 13 uczniów, 10 uczniów przystąpiło do rywalizacji konkursowej. Konkurs składał się z trzech zadań. W części pierwszej uczniowie odpowiadali na trzy wylosowane  pytania związane z życiem i działalnością  królowej Jadwigi. W części drugiej zadaniem uczestników było ułożenie na czas puzzli oraz uzupełnienie luk w tekście.

Komisja konkursowa składająca się z dwóch nauczycieli z naszej szkoły obserwowała uczniów i przyznawała im za każde poprawnie wykonane zadanie punkty, a następnie podliczyła uzyskane przez uczestników punkty i ogłosiła wyniki:

I miejsceDorota Twardy (45pkt)

II miejsce – Paula Walczak i Katarzyna Strzelec (35pkt)

III miejsce – Emilia Nowak i Malwina Rakoczy (30pkt)

IV miejsce – Przemysław Rogała (28pkt)

V miejsce – Lena Pelc, Mikołaj Homenda-Sobek, Julia Pankiewicz (25pkt)

VI miejsce – Oliwia Walczak (15pkt)

Dziękujemy uczniom za udział i solidne przygotowanie do konkursu.

Gratulujemy laureatom konkursu.

Nagrody wraz z dyplomami zostaną wręczone podczas Święta Szkoły.

WSPOMNIENIE O KRÓLOWEJ JADWIDZE – WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU